16 lutego byliśmy na Bukowej Górze. Uzbieraliśmy 20 dużych worków śmieci. Bukowa Góra to cudowne miejsce. Przy okazji sprzątania podziwialiśmy widoki, wspominaliśmy czasy harcerstwa, czasy dzieciństwa. Atmosfera cudowna, świetna ekipa.

Na pomysł wpadł nasz biegacz Jarek, który zorganizował akcję: sprzątanie lasu. Jarek jest osobą z ogromnym zapasem energii, oczywiście tej pozytywnej. Biegajac po lasach widzi – niestety – ślady człowieka w postaci wyrzuconych śmieci. I postanowił z nami, by choć trochę posprzątać las.

Wspierał nas mieszkaniec Bobrownik Robert Kutryn, które opowiedział nam więcej o Bobrownikach i Bukowej Górze. To był wspaniały sobotni poranek. I na pewno nie ostatnia nasza tego typu akcja. Następne sprzątanie już w większej grupie planujemy zakończyć biesiadą przy ognisku. Będziemy oczywiście Was informować.

Zobaczcie też nasze „śmieciowe” zbiory, a to naprawdę malutka część tego, co jest jeszcze w lesie. Tak odpoczywa w lesie człowiek… Czy kiedyś się to zmieni? Kiedy zrozumiemy, że świat wokół nas trzeba szanować, bo dzięki niemu możemy żyć.