W odpowiedzi na pytania naszych wielu znajomych: co będzie w maju? O co chodzi z tą trasą na Bukowej Górze w Bobrownikach?
Informujemy, iż 12 maja odbędzie się I bieg charytatywny w Bobrownikach.
Będzie jeszcze wiele infromacji w tej sprawie.

Dzisiaj najważniejsze: dla kogo ?
I bieg charytatywny w Bobrownikach na Bukowej Górze, będzie służył pomocy Agnieszce Józwie.
Agnieszka to dziewczyna, lat 42, ma porażenie mózgowe. U niej niestety wiąże się to z potrzebą ciągłej opieki nad nią. Jej stopień niepełnosprawności jest wysoki.
Agnieszka… nie mówi, nie porusza się samodzielnie, jest karmiona butelką.
Rodzice Agnieszki są już w podeszłym wieku, mają coraz mniej sił na opiekę nad nią. Ta odpowiedzialność za nią i opieka jest bardzo dużym ciężarem dla wszystkich.

Równoważy to jedynie ich wzajemna miłość. Mama Agnieszki od czasu choroby jej córki, czyli od zawsze, jest z nią i dla niej. Tatę Agnieszki zna i szanuje bardzo wielu mieszkańców, szczególnie Otynia.
Stanisław Józwa jest honorowym obywatelem Otynia, jest znanym emerytowanym już nauczycielem, wspominanym przez wiele otyńskich rodzin. Wieloletni dyrektor szkoły i pasjonat turystyki, bardzo angażował się w społeczność Otyńską, efekty jego działań są widoczne do dziś, tworzą historie naszej gminy Otyń. Ale przede wszystkim to dobry człowiek i kochający tato.

Cały dochód z wpisowego zostanie przeznaczony dla Agnieszki, która potrzebuje specjalistycznego łóżka rehabilitacyjnego i materaca odleżynowego. Chcemy także spełnić Agnieszki marzenie, jakim jest – być może już ostatni – wyjazd na obóz rehabilitacyjny, na który pojechaliby razem. Wspólny wyjazd w ich sytuacji to odpoczynek i zapomnienie choć na chwilę o tym wszystkim, co mają na co dzień. To jedno wspólne marzenie tej rodziny.
A przecież marzenia się spełniają, tylko nieraz trzeba im pomóc.
Od dzisiaj cyklicznie będziemy umieszczać informacje o biegu:
– jak będzie można zarejstrowac się na bieg 
– jak będą wyglądały wyznaczone trasy 
– gdzie leży Bukowa Góra i dlaczego właśnie to miejsce zostało przez nas wybrane 
– kiery ruszą zapisy na bieg
na KONIEC dlaczego ten właśnie bieg będzie wyjątkowy?