Odpowiedź jest prosta: to jedno z piękniejszych miejsc w naszej gminie, jest tak urokliwe…

Rezerwat „Bukowa Góra”, utworzony został w 1954 r., ma powierzchnię ok. 11 hektarów. Zajmuje strome zbocze porośnięte lasem mieszanym (buk, lipa, modrzew, grab, olsza) i iglastym – głównie świerkowym. Krawędzie wzniesienia przecinają liczne malownicze wąwozy: Dąbrowski, Odrzański, Krótki, Długi i Bukowy.

Jest to wspaniały punkt widokowy na starorzecze Odry, łęgi i ujście Śląskiej Ochli.

Jest tam trasa dla rolkarzy prowadzi wzdłuż rzeki Starej Ochli z Bobrownik aż do jej ujścia do Odry. Odcinek ten jest pokryty asfaltem, mało ruchliwy, do tego wiedzie piękną okolicą. Po drodze można zatrzymać się w rezerwacie Bukowa Góra.

Mamy w Bobrownikach przystań rzeczną została ona wybudowana w ramach części projektu „Lubuskie Aktywne i Turystyczne”. Zadanie zostało współfinansowane z Unii Europejskiej w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Projekt budowy przystani to część działań mających na celu ożywienie turystyczne Odry. Dzięki temu mieszkańcy, a także turyści mogą zacumować swoje łodzie w okolicach rezerwatu „Bukowa Góra”, jednego z najpiękniejszych zakątków naszej gminy.

Przystań żeglarska w okolicach Bukowe Góry. To miejsce zyskało nowy charakter.

Ostatnio powraca temat budowy wieży widokowej na Białej Górze w Bobrownikach. Do istniejącej już tam przystani rzecznej dołączyć może niebawem wieża widokowa z całą infrastrukturą turystyczną. Byłaby usytuowana na szczycie samej góry i stanowiłaby najlepszy punkt obserwacyjny dla doliny rzeki Odry w tej części jej biegu.

Bukowa Góra to również piękne trasy dla biegaczy. My, Otynianie, chcemy pochwalić się naszymi cudownymi terenami i zaprosić wszystkich biegaczy.

I BIEG CHARYTATYWNY „ZMIEŃ Z NAMI ŚWIAT” to będzie pierwsze wydarzenie na terenie Bukowej Góry.

Uroki okolic Bukowej Góry zniewalają, nie tylko w maju.

Chcemy też, żeby bieg na Bukowej Górze był wydarzeniem cyklicznym, które będziemy organizować co roku w cudownej scenerii wiosennej zawsze w maju.

A więc 12 maja, o godzinie 11.00 startujemy.

Bądźcie z nami dla Agnieszki, dla Pana Stanisława… Przebiegnijmy razem te cudowne tereny Bukowej Góry. A na koniec pobiesiadujmy wspólnie przy naszej przystani w cudownych starym zakolu Odry…

ZAPRASZAMY!